Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР) припинить свою діяльність
    
Відтепер регулятором фондового ринку і ринку цінних паперів є Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР). Відповідні зміни встановлено Указом президента № 1061/2011 "Про ліквідацію Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку" від 23 листопада 2011 року та Указом президента від 23 листопада 2011 № 1063/2011 "Про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку" від 23 листопада 2011 року.

Як повідомляє прес-служба відомства, відповідно до указів президента, для припинення діяльності ДКЦПФР буде створена комісія з ліквідації органу на чолі з Дмитром Тевельовим, яка повинна забезпечити здійснення в установленому порядку заходів, пов'язаних з ліквідацією Комісії, а також проінформувати у шестимісячний термін про результати проведеної роботи. Що стосується створення Національної комісії, то разом з указом про створення регулятора, президентом було затверджено положення про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку і гранична чисельність працівників комісії у кількості 575 штатних одиниць.

Так, Положенням про регулятор задекларовано, що НКЦБФР є державним колегіальним органом, підпорядкованим президенту України і підзвітним Верховній Раді, основною метою якого є здійснення державного регулювання ринку цінних паперів.
 
Якщо говорити про основні принципи функціонування НКЦПФР, то її центральний апарат і територіальні органи становлять систему органів комісії, яку очолює голова регулятора.

НКЦБФР як колегіальний орган утворюється у складі голови комісії та шести її членів. Голова комісії та члени комісії призначаються на посади і звільняються з посад президентом України шляхом видання відповідного указу, а термін повноважень посадових осіб становить шість років. Як і раніше одне і те ж особа не може бути головою або членом комісії більше двох термінів поспіль.

НКЦБФР як колегіальний орган є правомочним з моменту призначення більше половини її загального кількісного складу.
 

ЛIГАБiзнесIнформИнформационное агентствоwww.liga.net

Advertisements