Європейський центральний банк (ЄЦБ) розглядає можливість надання комерційним банкам більш «довгих” кредитів – на два-три роки замість максимально можливого в даний час терміну кредитування на 12 місяців, повідомляє агентство Reuters з посиланням на джерела, знайомі з ситуацією.

У той же час, за даними інших джерел агентства, ЄЦБ замість збільшення терміну дії кредиту може надати банкам короткострокову кредитну лінію з обіцянкою залишати її відкритою на строк до трьох років.

Дана міра може бути зроблена ЄЦБ у світлі погіршення ситуації з борговою кризою в єврозоні та його негативного впливу на ринок міжбанківського кредитування. Передбачається, що надання більш «довгих” кредитів допоможе зміцнити довіру до банків і стабілізувати ситуацію на ринках суверенного боргу єврозони.
 
ЄЦБ вперше надав «ультрадлінние” 12-місячні кредити в червні 2009 року.

Пізніше дана практика була припинена, а в минулому місяці фінрегулятор її відновив, запропонувавши в жовтні кредитні кошти банкам на 12 місяців. У грудні очікується, що ЄЦБ запропонує банкам кредити терміном на 13 місяців.
За матеріалами:
            РИА Новости

Advertisements