На російських прилавках скоро з'являться міцні напої марки Commendatore Muammar. Ім'я колишнього лівійського лідера Муамара Каддафі має намір використовувати компанія «Александрова льоху”, яка належить ГК «Русьімпорт” – найбільшому російському імпортеру і розповсюджувачу лікеро-горілчаної продукції . Раніше вона запустила вино і сигари Comandante, на яких зображений Че Гевара.
Каддафі і Чингісхан

Поки невідомо, яку саме продукцію будуть випускати під цією маркою. У самій компанії від коментарів відмовилися, хоча і не спростували інформацію про запуск нового товару.
Компанія «Олександрівські льоху” виробляє вино, горілку, бренді, коньяк, лікер і сигари. Ще в 2004 році в їх асортименті з'явилися сигари Comandate – на логотипі знаменитий Че Гевара з димлячої сигарою в роті.

У 2008-му році «Олександрівські льоху” почали випускати і алкогольні напої з логотипом кубинського революціонера.
Але маркетологи не вірять у великий комерційний успіх товарів під брендом революційних діячів. «Це традиційний хід для виробників алкоголю, – вважає керуючий партнер компанії BrandLab Олександр Єременко. – Вони завжди намагаються вигадати щось оригінальне, але зв'язку із споживачами у них ніякої немає.

Дуже маленький сегмент людей може зацікавити таку назву. До того ж воно несе далеко не самий позитивний заряд. Думаю, марка буде розвиватися як горілка «Чингісхан”. До цієї постаті багато хто ставиться негативно, як і до марки, яка має таку назву “.
Зміст не залежить від назви

За словами експерта, випуск даної продукції не буде для компанії витратним, адже багато компаній в таких випадках просто переклеюють етикетки. Тобто фактично напій залишається колишнім, але випускається під новою назвою.
«Товари марки Commandante з логотипом Че Гевари також не стали популярними, – продовжує Єременко. – Але думаю, якщо вони створять продуктову лінійку легендарних лідерів, то шанси на успіх є.

Їм ще потрібні горілка «Піночет” і сигари «Сталін”.
У Держдумі до ініціативи вітчизняних виробників відносяться неоднозначно. Ще в 2009 році депутат Антон Беляков запропонував заборонити випуск алкогольної продукції з назвами, в якій фігурують імена політиків. Найбільше його збентежила горілка «Путінка”.

Але законопроект так і не отримав схвалення, а «Путінка” як і раніше залишається одним із найбільш упізнаваних горілчаних брендів у Росії. «Якщо марку Commendatore Muammar зареєструють, то очевидна буде корупційна складова. За законом не можна використовувати синонімічні назви і явні асоціативні ряди. Думаю, наявність таких марок демонструє штучність нашої антиалкогольної кампанії “, – заявив« Маркер “Беляков.

ТОВ «Олександрівські льоху” належить групі компаній «Русьімпорт” – найбільшому російському імпортеру і розповсюджувачу лікеро-горілчаної продукції. За даними самої компанії, вона поставляє продукцію практичні в усі російські торговельні мережі.                                                                    Поліна Потапова

Advertisements