Фізикам вдалося створити модель, яка дозволить керувати дощовими хмарами. В Інституті теоретичної фізики ім. Ландау, вчені вивчили будову і те, як себе ведуть частки в теплих дощових хмарах. На основі досліджень була створена математична модель.

Модель може бути використана для розробки суперсучасної технології управління дождем.Руководітель наукового проекту Георгій Фалькович заявляє, що дана модель допоможе точніше описати процес утворення планет і рух паливної рідини в двигуні внутрішнього згоряння. На практиці модель допоможе створювати точні прогнози погоди.

В якості основного шляху практичного застосування для даної моделі було вибрано створення унікальної технології, яка будить керувати дощем. У дощові хмари будуть запускати вбираючі воду частки, наприклад, частинки диму і таким чином запобігати небажаним осадкі.Разгонять холодні хмари вчені навчилися ще півстоліття тому. Для цього холодні хмари засівають частками йодистого срібла, рідкого азоту або сухого льоду.

В результаті, в холодних хмарах волога кристалізується і випадає снігом і дощем. Теплі хмари не вдавалося якось контролювати, так як кристалізація води при плюсовій температурі неможлива в хмарі. Управління різними видами хмар має практичне значення для пасажирської авіації.

До цих пір рейси відміняються саме через невдачі у спробах впоратися зі скупченнями теплих дощових облаков.В теплих дощових хмарах волога перетворюється на опади зовсім по-іншому, ніж в холодних облаках.Созданная фізиками математична модель описує рух частинок рідини в турбулентних потоках, тому може мати таке широке практичне застосування. За допомогою моделі можна розрахувати рух частинок, як в протопланетному хмарі, так і досліджувати процеси руху паливних частинок в двигуні внутрішнього згоряння. Технологія управління теплими дощовими хмарами будить допомагати затримувати початок випадання опадів і збільшувати їх кількість в посушливих регіонах.Технологія управління дощовими хмарами дозволить ефективно контролювати кількість випадають на землі опадів, збільшуючи їх обсяг над посушливими областями, і скорочуючи дощові сезони у вологих областях планети.

Advertisements