Президент Росії Дмитро Медведєв вніс зміни в порядок розгляду трудових спорів, повідомляє в четвер прес-служба Кремля.
Закон був прийнятий Держдумою 2 листопада 2011 і схвалений Радою Федерації 9 листопада 2011 року.

Законом передбачається внесення до Трудового кодексу поправок, спрямованих на зміну порядку і термінів розгляду і вирішення колективних трудових спорів, включаючи питання організації забастовок.Законом також встановлюються більш сприятливі для працівників та їх представників терміни розгляду колективних трудових спорів, уточнюється порядок дії сторін такого спору на різних стадіях її розгляду, а також уніфікуються вимоги до кворуму при проведенні зборів з метою висунення відповідних вимог та організації страйків.
«Федеральним законом передбачається надання тристоронньою комісіям з регулювання соціально-трудових відносин права створювати при собі постійно діючі трудові арбітражі, що дозволить прискорити процес розгляду колективних трудових спорів”, – йдеться в повідомленні на сайті президента РФ.
Крім того, до статті 412 Трудового кодексу вноситься зміна, що виключає можливість визнання страйку незаконним при незабезпеченні її організаторами мінімуму необхідних робіт. Замість цього суду надається право призупинити таку страйк до виконання працівниками та їх представниками відповідних вимог.

Advertisements