Перша в Ірані та регіоні атомна станція в Бушері, спорудження якої вели російські фахівці, виведена на 75 проц потужності. Про це повідомив сьогодні іранському телебаченню керівник Організації з атомної енергії Ірану / ОАЕІ / Ферейдун Аббасі давання.

За його словами, в даний час енергоблок виробляє 750 МВт енергії, що складає 75 відс його максимальної потужності. "Якщо не відбудеться яких-небудь позаштатних ситуацій, то ми плануємо вивести реактор на повну проектну потужність / 1 тис МВт / під час декади" Фаджр "/ декада" Світанок "- урочистості, які щорічно проходять в Ірані 1-10 лютого, в річницю ісламської революції 1979 року – прім.ІТАР-ТАСС / ", – поінформував головний іранський атомник. Він повідомив, що після виведення в жовтні станції на 50 проц потужності реактор був зупинений для проведення стрес-тестів і огляду всіх систем устаткування.

Ця процедура була успішно виконана і зайняла 25 днів. Давані підкреслив, що роботи на АЕС ведуться під контролем інспекторів Міжнародного агентства з атомної енергії / МАГАТЕ /.
Церемонія пуску Бушерської АЕС відбулася 12 вересня цього року.

У ній взяли участь міністр енергетики РФ Сергій Шматко, глава держкорпорації "Росатом" Сергій Кирієнко, міністр закордонних справ ІРІ Алі Акбар Салехі, керівник ОАЕІ Ферейдун Аббасі Давані, міністр енергетики Ірану Маджід Намджу. Як повідомив на що відбулася тоді в Бушері прес-конференції Сергій Шматко, Росія буде вести гарантійний супровід Бушерської АЕС протягом року після виведення її на 100-процентну потужність, тобто початку промислової експлуатації об'єкта.                                                                    Костянтин Казі

Advertisements