У частини російської громадськості отримав популярність гасло – «Досить годувати Кавказ!”. Деякі навіть пропонують відокремити північнокавказькі республіки від Росії, дати їм незалежність, навіть якщо вони будуть проти відділення. Але вони або не розуміють, якими наслідками це подія загрожує Росії, або навпаки чудово це розуміють і діють в напрямку дезінтеграції, руйнування РФ.

У військово-стратегічному плані ми втратимо потужний природний оборонний рубіж, спираючись на який можна тримати оборону від можливих агресивних устремлінь Грузії, Ірану або Туреччині, а також інших сил, які можуть скористатися їхньою територією, як плацдармом для війни з Росією. Зовнішня політика. Цей крок завдасть серйозної шкоди статусу Росії, світова спільнота отримає чіткий сигнал – «ведмідь помер”, пора ділити шкуру.

До того ж нові "держави" або їх союз-конфедерація будуть змушені шукати іншого покровителя, тому що не можуть стати самостійною силою (підуть шляхом Грузії). Вони їх швидко знайдуть – Сполучені Штати, Туреччина, Саудівська Аравія, Катар не уповільнював надати «допомогу”. Допомога може бути як фінансової, гуманітарної, так і військової, з посилкою «обмеженого” миротворчого контингенту, для стабілізації ситуації.

Північний Кавказ, майже з 100%-й вірогідністю будуть стрясати конфлікти. Занадто багато там протиріч між етносами, релігіями, кланами і т. д. Бази НАТО з'являться на Північному Кавказі, при будь-якому сценарії, так «світські лідери” грузинського штибу просто самі покличуть натовців в регіон, щоб зміцнити свої позиції.

А при «афганізаціі” Кавказу Альянс може повторити досвід реального Афганістану. «Кавказькі терористи” щось підірвуть і війська НАТО почнуть «гуманітарну операцію”, благо Туреччина член Організації Північноатлантичного договору та її війська зможуть надати «братську” допомогу мусульманським народам Кавказу.
«Афганізація” Північного Кавказу.

Через сукупності проблем, від релігійних до міжнаціональних конфліктів, Кавказ без Росії може перетворитися в «Афганістан-2″. РФ отримає на кордоні страшну рану, яка буде джерелом маси проблем: сотні тисяч біженців, епідемії, відкрите виробництво наркотиків і їх транзит, ринок зброї, набіги на російські області і т. д. Можливо, з'явиться і якийсь «кавказький талібан”, який почне війну проти «невірних”, як на Кавказі, так і за його межами.

В цьому ж варіанті, ми можемо отримати сценарій «війни всіх проти всіх”: геноцид значних громад росіян; війна мусульман із християнами; етнічні війни, наприклад, інгушів та чеченців проти осетин; війни прихильників радикальних течій ісламу проти « ; помірних “. Внутрішня політика.

Приклад Північного Кавказу підхльосне інші паростки сепаратизму в Росії – в Татарії, Башкирії, Бурятії і т. д. Ясно, що пані Х. Клінтон приїжджала до Казані зовсім не випадково. У Россі почнеться нова кримінальна революція. Етнічні мафії отримають підкріплення, зброю. Буде посилено або створено ісламістський підпілля.

Радикалізація ісламу. Відомо, що чеченські бандформування отримували фінансування, підтримку, навчання, бази для відпочинку в Туреччині, Саудівській Аравії, Катарі. У разі відокремлення Північного Кавказу від Російської Федерації, ніяких обмежувачів, кордонів, протидії російських спецслужб більше існувати не буде.

І ми побачимо, як за кілька років поки порівняно невеликі групи фанатиків-моджахедів, готових воювати з невірними, вести "священну війну" будуть перетворені на потужну армію, готову продовжувати наступ проти Росії, під приводом «звільнення” братів -мусульман в інших регіонах. До того ж сунітські монархії, країни тепер цілком на законних підставах (незалежні держави, або конфедерація) зможуть озброювати їх і важким озброєнням – ЗРК, протитанковими системами, бронетехнікою, літаками і вертольотами.

Масова втеча населення з Північного Кавказу. Для початку, втративши Росію, Північний Кавказ залишиться без ринку збуту своєї продукції та ресурсів для виробництва, його і так слабка економіка впаде за рік-півтора. Це автоматично призведе до катастрофічного зростання рівня безробіття, який і так дуже високий і падіння рівня життя в регіоні.

Ці процеси будуть відбуватися при одночасному зростанні ненависті до росіян («Росія нас зрадила, кинула”) до яких і так ставляться не кращим чином. Розпочнеться стрімкий втеча людей, не тільки російських, але і християн, всім хто не бачить себе в такому майбутньому.

Москві доведеться вибрати: або проводити масштабну операцію з вивезення всіх росіян, змішаних сімей, або кинути їх, як у 1991 році залишили напризволяще російські громади Прибалтики, Середньої Азії, Південного Кавказу. Тут треба врахувати, що на Північному Кавказі вони фактично будуть кинуті на страшну загибель і справжнє рабство. Облаштування нових кордонів.

Це буде кордон з Білорусією, або Україна, тут можна очікувати і тисячі біженців, і рейди-набіги з метою грабежу, викрадення людей, і масову переправлення зброї, наркотиків, і навіть потужного вторгнення. Величезні суми підуть на будівництво цієї оборонної смуги, на сильні підрозділи, які будуть її обороняти. Продовольча безпека та зона відпочинку.

Ясно, що ми втратимо не тільки кавказькі республіки, але і ряд сусідніх областей, які як мінімум стануть «зонами безпеки”. Це родючі землі з досить сприятливим кліматом, які дають Росії частину продовольства, і можуть давати ще більше, при їх правильному розвитку. Втратимо значну частину курортної зони, в яку вже вкладено і вкладаються значні суми.

Це удар, тому що зараз величезні суми йдуть за кордон, підтримують чужі економіки. Буде набагато краще, якщо вони залишаться в Росії, будуть працювати на наше народне господарство. Каспійське море. Росія втратить частину каспійського узбережжя, при самому несприятливому сценарії і все.

Це удар по обороноздатності південних рубежів, втрата російської частки «каспійського пирога” (вуглеводні, біоресурси, курортні зони). Проблеми інфраструктури, логістики. По території Північного Кавказу проходять трубопроводи, залізниці і шосе, там розташовані порти. Так Махачкала, важливий морський порт на Каспійському морі і база Каспійської флотилії. Їх втрата стане серйозною проблемою по Російській Федерації.

Тобто доведеться витрачати величезні суми для будівництва нових трубопроводів, або платити мзду Місцевим Баямо, ханам за транспортування вуглеводнів за старими.

Advertisements