Прийняття закону РФ «Про споживчий кредит”, який повинен забезпечити захист позичальників, в черговий раз відкладено, повідомляє v-dolg.net. У планах розробників було внести проект закону на розгляд Держдуми восени, тепер доведеться чекати наступного року.

За повідомленнями інформованих джерел, законопроект вже був погоджений з Міністерством фінансів і Банком Росії, але в останній момент зазнав нищівної критики з боку Державно-правового управління (ГПУ) президента.
В результаті від документа кремлівські юристи не залишили каменя на камені. Експерти вважають, що в даній редакції закон не вирішує свого основного завдання: правового захисту позичальників.

Він, на думку юристів, схожий на решето, з купою лазівок, які можуть використовувати банки для вирішення своїх «шкурних” питань.
Зокрема, зазначено, що в законі немає відповіді на питання, з яких складових може складатися плата по кредиту, не розкрита відповідальність кредитора за надання недостовірної інформації. Немає чіткої відповіді на питання, чи має право банк в односторонньому порядку змінювати процентну ставку по кредиту.

І таких неясних моментів у законопроекті – безліч.
Не визначений діапазон правовідносин, на які поширює свою дію майбутній закон. Не зрозуміло, чи регулює новий документ іпотеку або відносини позичальника з мікрофінансовими організаціями, які не є банками, але видають кредити. Відсутня також і механізм захисту поручителів за позиками.

Advertisements