Заслужений артист Росії прокоментував пропозицію Володимира Путіна використовувати досвід Етичного кодексу Хейса зі створення внутрішніх етичних норм в кіномистецтві
Вчора голова Уряду Росії Володимир Путін провів засідання Ради з розвитку вітчизняної кінематографії, повідомляє офіційний сайт прем'єра. Прем'єр зазначив, що на кіноекрані часто з'являються аморальні картини, «які по суті своїй встають в один ряд з так званої жовтою пресою”.

За словами Путіна, «вкрай важливо забезпечити кіномистецтву гідну і змістовну місію, і це не менш значуще, ніж уміння знімати гарні і захоплюючі сцени, домагатися виразною, талановитої гри акторів”.
Як зазначив прем'єр, при виробництві фільмів важливі самоконтроль і відповідальність.

Зокрема, він навів як приклад досвід США, де в 1930 році Американською асоціацією виробників та прокатників фільмів був прийнятий Етичний кодекс Хейса. «Ті, хто підписував тоді цей кодекс, брали на себе зобов'язання не знімати картин, що підривають моральні підвалини суспільства, що схиляють симпатії глядачів на бік злочинців, не допускати зневаги релігійними та сімейними цінностями, не допускати пропаганди насильства, наркокультури та алкоголізації суспільства. Я хочу нагадати, що цей кодекс був неофіційним національним стандартом у США впродовж цілих 37 років, і його формальне скасування не змінило відношення ні майстрів, ні глядачів до якості фільмів “, – сказав Путін.

«Гадаю, не буде зайвим подумати над тим, щоб перейняти цей позитивний досвід, сформулювати для російського кіноспільноти подібний звід внутрішніх етичних норм. І я хочу ще раз підкреслити і хочу бути правильно зрозумілим: мова не йде про якісь жорсткі вимоги, що регламентують свободу творчого процесу, а свого роду побажання, виконання яких буде залежати тільки від доброї волі і ступеня відповідальності майстра.

Додам, що реалізація цієї ідеї може принести помітну користь у вихованні майбутніх режисерів, сценаристів, продюсерів. Трохи пізніше, коли ми сьогодні будемо обговорювати питання підготовки кадрів у сфері кінематографії (а це питання теж заявлений сьогодні в порядку денному), пропоную особливо торкнутися і цю тему “, – сказав у цьому зв'язку, зокрема, Володимир Путін.

В свою чергу, міністр культури Росії Олександр Авдєєв подякував В. Путіну за цікаву пропозицію. «… Мені здається, що питання, порушене Вами, є зараз головним питанням у нашій суспільній свідомості, тому що зміна суспільної моралі, її просідання, деформація боляче б'є по формуванню моральних цінностей кожної людини. Це дуже важлива розмова, і добре, що він піднятий на рівні голови Уряду.

Нещодавно вийшла дуже хороша стаття на цю тему Данила Дондурея (Д. Б. Дондурей – російський культуролог, головний редактор журналу «Мистецтво кіно), я просто хочу процитувати, я захопив з собою:« Руйнування суспільної моралі відбувається невидимо це таке ж лихо, як громадянська війна “. Тому що люди гинуть не фізично, а через руйнування цінностей, а ми ці цінності не створюємо, як з пластиліну, через культуру, мистецтво, кіно, телебачення, а, навпаки, залишаємося байдужими в ситуації, коли вони руйнуються.

Крупна суспільна проблема, і треба, звичайно, бити тривогу “, – сказав, зокрема, міністр.
Ми попросили прокоментувати пропозицію Володимира Путіна заслуженого артиста Росії, члена Спілки кінематографістів Росії Бориса Галкіна:
С. Д. Столяров Я не розумію, навіщо нам звертатися за океан.

Досить назвати одне прізвище великого діяча вітчизняного кінематографа – Сергія Дмитровича Столярова, нещодавно виповнилося сто років від дня його народження. Зверніться до нього, до його моральним устоям, до його зовнішності, до його розуміння почуття Батьківщини, до його знань, цінностей, до його життя, і все стане на свої місця. Не треба звертатися до американців. У нас є все своє.

Сергій Дмитрович Столяров був надзвичайно високоморальна порядною людиною, глибоко знає історію Вітчизни. Очі його світилися любов'ю до Росії, що б він не робив – чи виступав на екрані, або зі сцени. І ніколи він цього не декларував, він цим жив. Така була постать С. Д. Столярова. Тому мені більш ніж дивно, що ми забуваємо про своїх діячів кінематографа, які виховали не одне покоління російських людей.

Мільйони хлопчаків хотіли бути схожими на Столярова, і це саме вони згодом воювали і перемагали у Великій Вітчизняній війні, свідомо чи підсвідомо зберігаючи в пам'яті своєї образ великого російського сина чудового російського актора Сергія Дмитровича Столярова.                                                                    Бориса Галкіна

Advertisements